ნათია ჯიბლაძე - საქართველოს პირველი CX ლიდერი საერთაშორისო აღიარებით: TOP10 CXMStars™ 2026 და CX Hub – Customer Experience Management Consulting Agency
საქართველოს და რეგიონის უპრეცედენტო მიღწევა მომხმარებლის გამოცდილების სტრატეგიული მართვის სფეროში. ნათია ჯიბლაძე, CX Hub - Customer Experience Management Consulting Agency-ის დამფუძნებელი და მმართველი პარტნიორი გახდა პირველი ქართველი CX ლიდერი და პროფესიონალი, რომელიც СXMStars™ 2026-ის გლობალურ რეიტინგში TOP10-ში დასახელდა, მსოფლიოს 35 ქვეყნის ასეულობით CX ლიდერს შორის და მოიპოვა საერთაშორისო აღიარება.
СXMStars™ ყოველწლიურად ტარდება Awards International™ და International CX Awards™-ის საერთაშორისო პროფილური ჟურნალის Customer Experience Magazine (CXM™)-ის მიერ. CXMStars™ 2026-ის აღიარება ეფუძნება ბიზნესსა და CX Community-ზე რეალური იმპაქტის მქონე პროექტებს, 10,000-მდე საერთაშორისო შემფასებლის მხარდაჭერას და CX Global Ecosystem-ის წამყვანი ინსტიტუტების — ICXA™, CXPA და CXM-ის C-Level მენეჯმენტის პროფესიულ შეფასებას. ეს უმნიშვნელოვანესი აღიარება ნიშნავს საქართველოს სახელის დაფიქსირებას გლობალური Customer Experience ეკოსისტემის რუკაზე.
მიღწევა ხაზს უსვამს იმას, რომ მომხმარებლის გამოცდილება დღეს აღარ არის მხოლოდ ოპერაციული ფუნქცია - ის არის ლიდერული აზროვნება, სტრატეგიული დისციპლინა და ბიზნესის ზრდის ერთ-ერთი მთავარი მამოძრავებელი ძალა, ხოლო პრაქტიკული СX Impact ტექნოლოგიური ინსტრუმენტების დანერგვა და საქართველოს მრავალფუნქციური СX Ecosystem-ის დაფუძნება - საერთაშორისო აღიარების საფუძველია
CX Hub – საქართველოში CX ეკოსისტემის დამფუძნებელი
ნათია ჯიბლაძის და ნანა ახობაძის მიერ დაფუძნებული CX Hub • Customer Experience Management Consulting Agency არის საქართველოს პირველი CX Dedicated საკონსულტაციო სააგენტო, რომელმაც საფუძველი ჩაუყარა ქვეყანაში Customer Experience (CX) & Customer Centric Strategic Management-ის სისტემური მიდგომების დანერგვას და СX Ecosystem-ის განვითარებას. СX Hub-ის ორგანიზებით:
1. ყოველწლიურად ტარდება CX ეკოსისტემის მთავარი ღონისძიება - CX Business Summit Georgia™️, რომელიც აერთიანებს ქვეყნისა და რეგიონის ბიზნეს ლიდერებს და ბიზნესისთვის ხელმისაწვდომს ხდის საერთაშორისო CX პროფესიონალების და CX Tech & AI ექსპერტების პრაქტიკებსა და გამოცდილებას
2. დაფუძნდა CX Business Community Georgia™️ - სრულიად უნიკალური სივრცე მომსახურების ხარისხის ემოციური, ტექნოლოფიური, ოპერაციულ -სტრატეგიული მართვის დილემებსა და შესაძლებლობებზე სასაუბროდ საუკეთესო გამოცდილების შექმნისა და ბიზნესის ჯანსაღი ზრდის მისაღწევად.
საერთაშორისო წარმომადგენლობები:
1. Customer Experience Professionals Association (CXPA) - CX Hub არის CX Professionals Association-თან პირველი აფილირებული საკონსულტაციო სააგენტო საქართველოში
2. International CX Awards ICXA™ - ექსკლუზიური პარტნიორობა კავკასიის რეგიონსა და უზბეკეთში. 2025-ში CX Hub-ის თანადამფუძნებლები გახლდნენ მიწვეული ლონდონში საერთაშორისო CX დაჯილდოებაზე ჟიურის რანგში. საქართველოდან პირველად CX Hub-ის მიერ მოხდა 3 ქართული ბიზნესის წარდგენა მომხმარებლის გამოცდილების სტრატეგიული მართვის ნაწილში ამ ღონისძიებაზე და კომპანიებმა ICXA2025 ფინალისტების სტატუსი მიიღეს (TBC, Tegeta და NGT Group)
3. Martin Trust Center for MIT Entrepreneurship - CX Hub-ის თანადამფუძნებლები ნათია ჯიბლაძე და ნანა ახობაძე SEU-ს ექსკლუზიური პარტიორობის ფარგლებში გახდნენ MIT მასაჩუსეტსის ტექნოლოგიური ინსტიტუტის Customer-Centric Entrepreneurship-ის დისციპლინირებული მეთოდოლოგიის, MIT GLEEN (Global Leaders for Entrepreneurship Educators Network) გამავრცელებელი ქსელის და MIT GLEEN-ის სტრატეგიული განვითარების ჯგუფის წევრები. CX Hub-ის მმართველი გუნდი უკვე 3- ჯერ გახლდათ ბოსტონში MIT GLEEN-ის სამუშაო სესიებზე და ქართული ბიზნეს და სამეწარმეო ეკოსისტემის განვითარებისთვის არაერთი მნიშვნელოვანი ინიციატივით გვიბრუნდება.
CX Business Community Georgia™️ – ახალი პროფესიული სივრცე საქართველოში
საერთაშორისო პარტნიორობებისა და მრავალწლიანი გამოცდილების ლოგიკური გაგრძელებაა CX Business Community Georgia™️ - ახალი უნიკალური პროფესიული პლატფორმა საქართველოში, რომელიც აერთიანებს CX ლიდერებს, ბიზნესის მმართველებსა და სტრატეგიულ გადაწყვეტილების მიმღებებს. CX Hub-ის მიერ 2025-ში დაანონსებული ინიციატივა უკვე შედეგად იქცა: